Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Blog Úvodná stránka

Pre niekoho nenahraditeľný pre iných nepotrebný „Delegát“

24.04.2017 14:35 Jana Jasmi Smrečková

Cestovanie a dovolenkovanie sa stalo súčasťou našich bežných životov a jednoducho leto bez dovolenky pri mori si nevieme predstaviť. Navštevujeme nové miesta, vraciame sa na tie staré a v zahraničí sa cítime pomaly už ako doma. Zvyčajne na dovolenku chcete vycestovať s celou rodinkou, a preto sa suma za zájazd vyšplhá k nie moc...

Čítať celý článok

Nielen mesto módy

18.05.2016 15:30 Lucia Kolenčíková

Bývali sme mimo hlavného centra, takže v blízkosti nášho penziónu neboli takmer žiadni turisti. Videli sme to skutočné Miláno, to ako tam naozaj ľudia žijú a nie len z tej turistickej strany. Všade je pomerne čisto, supermarkety sú otvorené dlho do noci a ľudia bývajú v panelákoch ktoré majú najviac 8 poschodí. Všetky paneláky majú úzske a dlhé okna a malé balkóniky. Niektorým vidno aj do obývačky.

Čítať celý článok

Ako na letiská mimo SR

26.04.2016 17:00 Jana Jasmi Smrečková

Aj napriek tomu, že žijeme v modernom a vyspelom svete, kde letecká doprava je samozrejmosťou, mnohí z nás sa ešte stále boja využívať letiská mimo našej rodnej krajiny, a dôverujú len našej Bratislave. Obavy sú dnes vďaka modernej doprave bezpredmetné.

Čítať celý článok

New York, New York

09.03.2016 15:15 Jana Jasmi Smrečková

Žlté taxíky, trúbiace klaksóny, policajti na koňoch, ponáhľajúci sa dav ľudí odetý v oblekoch, nekončiaci zelený park, vlaková stanica so súhvezdiami, mrakodrapy končiace v oblakoch, tak toto je spomienka na moju prvú návštevu „Veľkého jablka“.

Čítať celý článok

Rozmery príručnej a registrovanej batožiny

01.03.2016 11:00 Jana Jasmi Smrečková

Jeden z problémov, ktorý je potrebné vyriešiť pred samotným odchodom za vytúženým poznávaním a oddychom, je zbalenie batožiny. Máte dve možnosti: 1. budete cestovať len s príručnou batožinou, 2. budete cestovať s príručnou aj registrovanou batožinou.

Čítať celý článok

Miami Beach v daždi alebo ako sme rozbíjali kokos na pláži

28.01.2016 14:00 Jana Jasmi Smrečková

Miami Beach bola moja posledná zastávka na výlete po USA. Vyčerpané telo a aj myseľ vytvárali zmiešané pocity. Na jednej strane som ešte chcela spoznávať veľký svet menom Amerika a na druhej strane som už chcela byť konečne doma.

Čítať celý článok

Stravovanie na dovolenke

02.12.2015 14:00 Jana Jasmi Smrečková

Stravovanie je jedna z vecí, ktoré dokážu vašu dovolenku ovplyvniť k lepšiemu, ale aj k horšiemu. Z našich zájazdov máte možnosť si vybrať z viacerých možností stravovania. Hotely v mestských destináciách zvyčajne ponúkajú len ubytovanie alebo ubytovanie s raňajkami. Hotely, štúdiá a apartmány v plážových destináciách majú širšiu ponuku možností stravovania.

Čítať celý článok

Špunti na Ligúrskej riviére (2.časť)

10.11.2015 09:30 Jana Jasmi Smrečková

Santa Margherita Ligure bola medzizastávka. Zatiaľ čo sme čakali na miestny autobus do Portofina, tak sme sa poprechádzali po pláži, schrúmali sme tradičné slovenské chrumky (to musí byť! :D) a ochutnali taliansku zmrzlinu. Tento deň som musela dávať pozor na prudké pohyby...

Čítať celý článok

Špunti na Ligúrskej riviére (1.časť)

03.11.2015 13:00 Jana Jasmi Smrečková

Taliansko je mojou srdcovkou. Od prvého momentu, čo som vstúpila na taliansku pôdu (a je to už nejaký ten rok) sa stotožňujem s tvrdením talianského hudobného skladateľa Giuseppe Verdiho
"Si può avere l'universo se posso avere l'Italia“...

Čítať celý článok

Prenajatie auta v zahraničí

26.10.2015 10:00 Jana Jasmi Smrečková

Možnosť požičať si na dovolenke auto využíva čoraz viac turistov. Postupne sa stáva trendom dovolenka, na ktorej nepreležíte celý čas na pláži, ale vydáte sa spoznávať okolie. Keďže do vzdialených krajín zvyčajne turisti cestujú lietadlom, jediná možnosť ako sa vyhnúť závislosti na hromadnej doprave či drahých taxíkoch, je požičanie si vozidla.

Čítať celý článok

Nebojte sa cestovať len s príručnou batožinou

29.04.2015 15:40 Jana Jasmi Smrečková

Cestovania len s príručnou batožinou sa netreba obávať. Ak budete postupovať podla nasledovných krokov ako sa zbaliť do príručnej batožiny, určite oceníte to, že ušetríte a nemusíte brať so sebou veľký kufor. Samozrejme, ak cestujete do zahraničia na dlhý čas alebo za známymi, ktorým chcete doniesť veľa darčekov...

Čítať celý článok

Disneyland Paríž

10.04.2015 10:15 Jana Jasmi Smrečková

Disneyland je miesto, kde aj dospelí sa aspoň na chvíľu cítia ako malé deti a s úžasom obdivujú rozprávkové bytosti, ktorým bol vdýchnutý život. Zábavný park sa nachádza 32 km od Paríža v meste Marne-la-Vallée a bol otvorený v roku 1992. Okrem dvoch tématických parkov sa tu nachádza aj zábavné centrum Disney Village, Golfové ihrisko Golf Disneyland, hotely a široká škála iných zábavných a nákupných možností.

Čítať celý článok

Spomienka na Sangriu v Malgrate

27.03.2015 13:05 Jana Jasmi Smrečková

Ak patríte medzi ľudí, ktorí každý rok strávia svoju rodinnú dovolenku pri mori, určite by ste nemali vynechať návštevu španielského pobrežia Katalánska. Či už milujete leňošenie na pláži, hľadáte niečo, kde sa Vaše deti nebudú nudiť, alebo chcete preskúmať všetky prírodné či historické skvosty, na Costa Brava to všetko nájdete.

Čítať celý článok

V Benátkach karnevalovo

05. 03. 2015 15:30 Jana Jasmi Smrečková

Carnevale di Venezia alebo Benátsky karneval, patrí medzi tie najstaršie a najznámejšie karnevaly na svete. Karneval ma naozaj dlhú históriu, prvýkrát sa konal už v roku 1296. V stredoveku obdobie karnevalu, predstavovalo obdobie nemravnosti, počas ktorých cirkev tolerovala bujaré oslavy.

Čítať celý článok

Nevinný a zároveň hriešny Amsterdam

24. 02. 2015 13:05 Jana Jasmi Smrečková

Metropola Holandska sa síce svojou veľkosťou nevyrovná Londýnu, ale aj napriek tomu Vás prekvapí nádhernými romantickými uličkami, ktoré sú popretkávané kanálmi s loďkami a štíhlymi vysokými domčekmi s obrovskými oknami. Každý jeden z nich je unikátny, márne by ste hľadali dve navlas rovnaké stavby.

Čítať celý článok

Gaudího perníkové chalúpky v Barcelone

31. 10. 2014 15:00 Jana Jasmi Smrečková

Hlavná metropola Katalánska, Barcelona, je naozaj nezvyčajná. O jej dnešný vzhľad sa zaslúžil najmä španielsky architekt Antonio Gaudí, ktorého netradičné umenie zdobí celé mesto. Nie je potrebné, aby ste si spisovali zoznam názvov jeho stavieb a kde presne sa v Barcelone nachádzajú, aby ste ich našli.

Čítať celý článok

Kráľovský Londýn a kúsok Anglicka

9. 10. 2014 12:30 Jana Jasmi Smrečková

Londýn je nádherné, honosné mesto, v ktorom naozaj pocítite, že tu vládne kráľovná, samotné stavby a pamiatky akoby rozprávali históriu jednotlivých panovníkov. V uliciach sa miešajú konzervatívni Angličania, cudzinci, prisťahovalci z rôznych krajín a samozrejme množstvo turistov.

Čítať celý článok

Dovolenka letom nekončí...

1. 10. 2014 12:30 Jana Jasmi Smrečková

To, že sa ochladí a do mora sa chodia kúpať len otužilí plavci, prezývaní aj ľadové medvede, ešte neznamená, že si na ďalšiu svoju dovolenku musíte počkať až kým na dvere zaklope nasledujúce leto.

Čítať celý článok

Valentínsky Rím so snehovým popraškom

18. 09. 2014 23:30 Jana Jasmi Smrečková

Rím, graciózne mesto, ktoré má v sebe zapísané všetky vzostupy a pády slávnych starovekých panovníkov, o ktorých sme sa učili už ako malé deti na hodinách dejepisu. Už síce spoza opevnenia Kolosea nie je možné počuť búrlivé výkriky divákov sledujúcich zápasy gladiátorov, alebo zazrieť ako prebieha schôdza ľudu či súd vo Fore Romane, ale aj napriek tomu si Rím zachoval svoju pompéznosť.

Čítať celý článok

Na Paríž si pripravte všetky svoje zmysly

11. 09. 2014 13:30 Jana Jasmi Smrečková

Ak sa raz rozhodnete navštíviť Paríž, musíte si pripraviť všetky svoje zmysly, pretože na Paríž sa nestačí len pozerať. Skutočne si ho užijete až keď sa započúvate do hudby hrajúcich muzikantov na Trocadére, ochutnáte francúzske palacinky, vyleziete na Eiffelovku, či dotknete sa trávy v parku, kde si len tak sadnete a budete dýchať vzduch, ktorý je rovnaký ako na Slovensku, ale predsa máte pocit že je akýsi iný, francúzsky.

Čítať celý článok

Nielen pod Toskánskym slnkom (3. časť)

05. 09. 2014 13:15 Jana Jasmi Smrečková

Posledné dve zastávky sme mali v jeden deň, a to Siena a Pisa. Všetko sme mali krásne naplánované a bez problémov by sme to stihli, keby sa železničiari Talianska práve v ten deň nerozhodli bojovať za svoje práva štrajkom...

Čítať celý článok

Nielen pod Toskánskym slnkom (2.časť)

28. 08. 2014 21:50 Jana Jasmi Smrečková

Toskánsky vzduch sme prvý krát ucítili, keď sme vystúpili na vlakovej stanici vo Florencii. Bol už večer a poriadne pršalo, tak jediné čo si budem pamätať z toho dňa je utekanie na hotel, kde nás nemilo uvítala rozhnevaná talianska babička...

Čítať celý článok

Nielen pod Toskánskym slnkom (1.časť)

22. 08. 2014 14:15 Jana Jasmi Smrečková

Keď sa povie Toskánsko, každý si predstaví chutné, odležané, kvalitné víno, či nekonečne dlhé polia a lúky, ktoré sa skrývajú v rannej hmle talianskych usadlostí. Avšak k Toskánsku patria aj jeho nádherné mestá, ktoré sú síce populárne už aj medzi turistami, ale aj napriek tomu masovosť cestovného ruchu ich takmer vôbec nezasiahla a stále si zachovali svoje pravé talianske čaro malebných uličiek.

Čítať celý článok

Gibraltár – Ako sme našli kúsok Británie na dovolenke v Španielsku

18. 03. 2014 23:30 Miroslava Soláriková

Dnes by som sa rada vrátila k našej ceste po Andalúzií (podobnú môžete nájsť napríklad aj hneď, tu), a prezradila Vám, ktorý výlet v rámci cestovania po juhu Pyrenejského polostrova vo mne zanechal najsilnejšie zážitky...

Čítať celý článok

Operácia US Roadtrip - itinerár

06. 03. 2014 13:25 Romana Soláriková

Už tomu budú viac než dva roky, odkedy sme sa s manželom rozhodli, že si splníme jeden z našich cestovateľských snov a vydáme sa na roadtrip do USA. Vzhľadom na to, že patríme medzi pracujúci ľud, stanovili sme si dĺžku pobytu na primeraných 19 dní vrátane cesty a pustili sme sa do pátrania po čo najvýhodnejšej letenke.

Čítať celý článok

Ako sme plánovali svadobnú cestu...

23. 02. 2014 22:00 Miroslava Soláriková

Poznáte to. Pred svadbou treba myslieť na toľko vecí, že organizovanie svadobnej cesty sa stáva druhoradým. Preto väčšina mladomanželov uprednostní tradičnú dovolenku od cestovnej kancelárie najlepšie na nejakom exotickom mieste, ideálne v Karibiku, v nie menej ako 4* hoteli, kde si budú môcť oddýchnuť na pláži, či pri bazéne, s kokteilom v ruke. To však nebol náš prípad.

Čítať celý článok

Prečo cestovať individuálne?

16. 02. 2014 17:00 Miroslava Soláriková

Zima ešte poriadne ani nezačala prituhovať, ale priznajte sa, koľkí ste sa už v práci zasnili a preniesli sa niekde k moru na poriadnu letnú dovolenku? Na svete sú podľa mňa dva tipy dovolenkárov. Patríte k tým, čo sa potrebujú tešiť na dovolenku už od januára, a preto využívajú first moment zľavy v najbližšej cestovke?

Čítať celý článok