Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Stravovanie na dovolenke


Pridané 02.12.2015 14:00. Autor: Jana Jasmi Smrečková


Stravovanie je jedna z vecí, ktoré dokážu vašu dovolenku ovplyvniť k lepšiemu, ale aj k horšiemu. Z našich zájazdov máte možnosť si vybrať z viacerých možností stravovania. Hotely v mestských destináciách zvyčajne ponúkajú len ubytovanie alebo ubytovanie s raňajkami. Hotely, štúdiá a apartmány v plážových destináciách majú širšiu ponuku možností stravovania.

 

Formy stravovania:

Bez stravy – Room only (RO)
Ubytovanie je bez stravy, klient platí len za izbu. Ak sa chce napr. naraňajkovať v hotelovej reštaurácii (v prípade ak je k dispozícii), musí za raňajky zaplatiť. Tento druh stravovania je charakteristický najmä vo veľkých mestách ako napr. Paríž, kde určite nebudete mať problém si zabezpečiť stravu aj mimo hotela.

Vlastná strava – Self Catering (SC)
Ubytovanie je bez stravy, klient platí len za izbu. V izbe resp. v štúdiu alebo v apartmáne má klient k dispozícii stravovacie zariadenia na prípravu ľahkých jedál (chladnička, mikrovlnná rúra, príbor a pod.). Vlastná strava je charakteristická hlavne pre štúdiá a apartmány v plážových destináciách. Obľubujú ju najmä klienti, ktorí cestujú s rodinou a chcú si sami pripraviť vlastné pokrmy, ochutnávať miestne špeciality a nechcú byť viazaní na služby hotela.

Raňajky – Bed & Brealfast (BB)
Raňajky spolu s ubytovaním sú v cene zájazdu. Raňajky sú zvyčajne podávané formou bufetu, alebo ako kontinentálne raňajky. Raňajky sú výbornou voľbou pre tých, ktorí chcú spoznávať nové miesta, ochutnávať miestne špeciality a naopak nechcú, aby ich voľný čas bol obmedzený stravou v hoteli, do ktorého sa musia vrátiť v určitú hodinu (napr. na večeru). Ubytovanie s raňajkami sú najčastejšou formou stravovania pri mestských destináciách. Ráno si nemusíte robiť starosti s tým čím sa zasýtite a celý deň sa nemusíte báť toho či stihnete prísť včas na večeru.

Polpenzia – Half Board (HB)
Raňajky a večere sú v cene za ubytovanie. Zvyčajne sa podávajú formou bufetových stolov. Polpenzia je výborná voľba pre tých, ktorí si nechcú robiť starosti s hľadaním dobrého jedla, ale zároveň chcú ochutnať aj miestne špeciality.

Plná penzia – Full Board (FB)
Raňajky, obedy a večere sú v cene za ubytovanie. Zvyčajne sa podávajú formou bufetových stolov.
Plná penzia je vhodná pre tých, ktorí netúžia chodiť každý deň do reštaurácie, ale chcú mať už vopred zabezpečenú stravu.

All inclusive (Al)
Všetky jedlá a lokálne nápoje (zvyčajne až do polnoci, závisí to hlavne na druhu ubytovania) sú zahrnuté v cene za ubytovanie. All inclusive je vhodný pre klientov, ktorí si chcú užiť skutočný relax a tráviť čas hlavne v hotelovom areáli, v jeho blízkosti či na pláži.

Naozaj sa nemusíte báť o to, že ak si nezabezpečíte stravu vopred v hoteli, nebudete mať čo vložiť do úst. Každé plážové letovisko má minimálne jeden obchod (malý obchodík či supermarket), v ktorom si budete môcť nakúpiť potraviny. Okrem toho, v letoviskách dnes bežne nájdete pekárničku, reštaurácie, kaviarne, taverny a pod. V európskych metropolách na každom kroku budete prechádzať okolo stánkov, obchodov s občerstvením, reštaurácií či fastfoodov. Ak sa predsa len bojíte o to či nájdete nejaké dobré stravovacie zariadenia v lokalite kam sa chystáte vycestovať, stačí zapnúť počítač a trochu „pogúgliť“ :). Inšpiráciu na dobré jedlá a nápoje nájdete na stránkach www.foursquare.com, www.yelp.com, www.tripadvisor.com. Na uvedených stránkach zadáte miesto kam chcete vycestovať a nájdete tam recenzie z celého sveta týkajúce sa reštaurácií, barov, nočných klubov, taverien, fastfoodov a pod. Okrem toho môžete využiť aj google maps, stačí ak do vyhľadávača napíšete druh občerstvovacieho zariadenia s názvom mesta napr. „pizzeria Benalmadena“ a hneď sa Vám na mape zobrazia možnosti, kde nájdete pizzu. Rovnako môžete zistiť, kde sa nachádza nejaký ten obchod a ako ďaleko je vzdialený od vášho hotela.

Ak teda nebudete mať zabezpečenú stravu v hoteli, strachovať sa nemusíte, hladovať nebudete :). Tým, že sa budete stravovať mimo hotela, máte možnosť spoznať nové miesta, ľudí, kultúru a hlavne špeciality a okrem toho sa nemusíte ponáhľať späť do ubytovacieho zariadenia len preto, že je čas kedy sa podáva večera.