Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Spomienka na Sangriu v Malgrate


Pridané 27.03.2015 13:05. Autor: Jana Jasmi Smrečková


Ak patríte medzi ľudí, ktorí každý rok strávia svoju rodinnú dovolenku pri mori, určite by ste nemali vynechať návštevu španielského pobrežia Katalánska. Či už milujete leňošenie na pláži, hľadáte niečo, kde sa Vaše deti nebudú nudiť, alebo chcete preskúmať všetky prírodné či historické skvosty, na Costa Brava to všetko nájdete.

Súčasťou pobrežia Costa Brava je aj Costa Maresme, ktoré na neho bezprostredne nadväzuje. Zatiaľ čo Costa Brava je charakteristické skalnatými útesmi a plážovými zátokami, Costa Maresme sa môže pýšiť nádhernými a rozsiahlými plážami, ktoré nemajú konca. Aj samotné názvy týchto dvoch pobreží svedčia o ich charakteristike, Costa Brava v preklade znamená „divoké pobrežie“ a Costa Maresme predstavuje“morské pobrežie“.
Naša dovolenka naozaj stála za to, jediné, čo by som na nej zmenila by bola cesta lietadlom a nie autobusom. Cesta autobusom je naozaj dlhá a únavná. Mali sme síce prestávku v nádhernom francúzskom meste Nice, ale do Nice si môžete urobiť samostatnú dovolenku! :)
Ale keď už som pri tom Nice, je to pekné mesto, ktoré v svojich uličkách skrýva rôzne obchodíky a samozrejme nechýbajú ani kaviarničky s tradičnými crepes. Kamienková pláž bola naozaj preplnená, takmer sme si nemali kde sadnúť (nie to ľahnúť), ale tak Slovák si vždy a všade miesto nájde. Zložili sme si veci a skočili sme do mora, kde sme sa kúpali až do večera. Potom nasledovala cesta do našej cieľovej stanice menom Malgrat de Mar.

Malgrat de Mar je letovisko, ktoré sa nachádza na Costa Maresme. Nie príliš veľké, také akurát, také rozkošné. Väčšina hotelov sa v Malgrate nachádza len kúsok od pláže cez cestu. Aj z nášho hotela sme len prebehli v plavkách po horúcom piesku a skočili sme do vody. Pláž bola naozaj dlhá a široká. Zatiaľ čo v Nice sme mali stiesnené podmienky, tak tu sme mohli zavolať celú našu rodinu, áno aj sesternice a bratrancov z druhého kolena, a miesta by bolo stále dosť. Našu dovolenku sme absolvovali na prelome augusta a septembra a more bolo príjemne teplé, tak ako večerné teploty. Narozdiel od Chorvátska, kde by ste väčšie vlny hľadali márne, na pobreží Costa Brava a teda aj na Costa Maresme ich bolo požehnane. Avšak nešlo o nejaké silné vlnobitie, môj brat mal vtedy 9 rokov a užíval si ich do sýtosti rovnako ako ja so sesternicou, a to sme už dosiahli plnoletosť pár rokov dozadu. Jediná osoba, ktorá striehla či je všetko v poriadku bola moja mama. Doteraz sa smejeme na tom, ako si vždy na pláži sadla kúsok od plavčíka, že ak by sa brat nevynoril, tak za ním rýchlo pobeží. Naozaj sa tam však nieje čoho obávať, všetky deti tam bláznili. Malgrat de Mar ma taký svoj vlastný život, večery sú pokojné, v uličkách mestečka blúdia domáci alebo turisti, ktorí ochutnávajú domáce špeciality, alebo hľadajú nejaké suveníry. My sme si každý večer vychutnávali sangriu a čerstvé ovocné nápoje. Kupovali sme ich vždy z toho istého stánku, od toho istého predavača, raz sme tam totiž ochutnali sangriu a od toho momentu nás pán predavač, vždy keď sme išli okolo, vítal s veľkým úsmevom a na miesto „hola“ zakričal „sangriiiiaaaa“.

V čase siesty približne od jednej do tretej boli ulice prázdnejšie, potulovali sa tam len turisti, domáci oddychovali, aj niektoré obchodíky boli pozatvárané. Malgrat je miesto, kde si určite dobre oddýchnete, a ak by ste mali ležania na pláži už dosť, stačí sa vybrať do ulíc Malgratu alebo do okolitých mestečiek. V Malgrate sa nachádza malá lanovka, ktorá Vás vyvezie na kopček a odtiaľ máte krásny výhľad na mesto a more. My sme každý deň mali nejaký program. Každý večer sme strávili prechádzaním po mestečku, doobeda sme degustovali výborné bufetové raňajky a oddychovali sme na pláži. A po obede až do času večere sme sa opäť túlali a objavovali nové skryté zákutia mesta a okolitých dediniek. Ak by Vám v Malgrade chýbal bohatý večerný život, tak potom určite navštívte Pinedu, kde si Vaše deti užijú kolotoče a Vy si môžete poobzerať ponuku rôznych obchodíkov a stánkov. Okrem toho sa tu konajú aj rôzne kultúrne predstavenia. Ak radi nakupujete na trhoch, tak potom navštívte Santa Susannu, ktorá bezprostredne nadväzuje na Malgrat, ani si neuvedomíte a ste v ďalšom mestečku. Na trhu nezabudnite zjednávať. Costa Brava aj Costa Maresme má výborné železničné spojenie s okolím. Do Barcelony sa vlakom dostanete rýchlo a jednoducho. My sme si samozrejme Barcelonu nenechali ujsť. Viac o jej krásach sa dočítate v blogu „Gaudího perníkové chalúpky v Barcelone“.

Príjemní ľudia, obrovské pláže, skvelé more, chutné jedlá a sangria, to všetko je súčasťou pobrežia Katalánska, Costa Brava a Costa Maresme. Nechajte sa zlákať temperamentným Španielskom a zaleťte si do Katalánska!