Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Prenajatie auta v zahraničí


Pridané 26.10.2015 10:00. Autor: Jana Jasmi Smrečková


Možnosť prenajať si na dovolenke auto využíva čoraz viac turistov. Postupne sa stáva trendom dovolenka, na ktorej nepreležíte celý čas na pláži, ale vydáte sa spoznávať okolie. Keďže do vzdialených krajín zvyčajne turisti cestujú lietadlom, jediná možnosť ako sa vyhnúť závislosti na hromadnej doprave či drahých taxíkoch, je prenajatie si vozidla.

Samozrejme je tu ešte možnosť fakultatívnych výletov, ale ak ste človek, ktorý naozaj nechce byť viazaný presne stanoveným programom, požičanie auta je tá najlepšia možnosť ako využiť dovolenkový čas a vidieť z danej krajiny čo najviac. Nemusíte mať zbytočné obavy, požičanie vozidla v zahraničí je rovnako jednoduché ako na Slovensku.

Rozhodnúť sa treba ešte pred vycestovaním
Ak si chcete zapožičať auto na dovolenke, odporúčame si ho rezervovať vopred cez internet. Najskôr si urobte prieskum jednotlivých možností zapožičania vozidla v danej lokalite do ktorej budete cestovať. Na internete nájdete mnoho požičovní, webová stránka www.rentalcars.com združuje ponuky rôznych autopožičovní, vďaka čomu sa jednoduchšie dopracujete k tým najvýhodnejším ponukám. Zvolíte štát, mesto, miesto, dátum vyzdvihnutia, dátum odovzdania, hodinu požičania a vrátenia a stlačíte hľadať. Na tejto stránke si môžete vytvoriť svoj vlastný účet a podrobné podmienky prenájmu nájdete v pätičke hlavnej stránky.
Nenechávajte prenájom auta na poslednú chvíľu a teda keď vystúpite z lietadla, zbytočne by ste strácali svoj dovolenkový čas a aj cena by bola vyššia. Rozhodne si naplánujte vopred na koľko dní si vozidlo zapožičiate, kedy ho vyzdvihnete a kedy ho vrátite. Najlacnejší spôsob je vrátiť auto tam, kde ste si ho vyzdvihli, avšak ak Vám to nevyhovuje, samozrejme ho môžete vrátiť aj na iné miesto, ale cena môže byť vyššia.

Výber auta
Hneď na začiatku je potrebné si vybrať druh vozidla. Výber je široký, avšak nevyberajte len podľa ceny, ale prihliadajte aj na zúžitkovanie daného vozidla. Zvyčajne menšie autá sú lacnejšie. Výber auta závisí aj od počtu osôb, s ktorými budete cestovať a koľko budete mať kufrov, určite sa nesnažte natlačiť štyria (každý s veľkou batožinou) do malého autíčka, to by Vám dovolenku mohlo znepríjemniť. Veľmi dôležitý je aj terén, po ktorom budete jazdiť, ak sa chcete vydať do neznámych končín, do plážových oblastí, tak aj automobil musí byť na to stavaný, mal by mať napr. vyšší podvozok. Pri výbere auta myslite najmä na počet dverí, kufor, počet sedadiel a klimatizáciu.

Cena za požičanie a poistenie
Je dôležité, aby ste vedeli za čo platíte a čo je v cene. Pred rezerváciou si teda určite prečítajte zmluvné podmienky. Samotné požičanie auta na jeden deň je cca 40 €, avšak nezabúdajte na pohonné latky a poplatky za diaľnice a pod. Asi najdôležitejší poplatok pri požičaní je poistenie vozidla.

Je potrebné, aby ste vedeli voči akým situáciám je auto poistené. Štandardné poistenie ktoré je vo väčšine prípadov v cene kryje len škody, ktoré spôsobíte tretím osobám. Toto sa nazýva "Third party liability Insurance". Je to poistenie na spôsob nášho povinného zákonného poistenia (v ČR povinné ručení).  Ostatné typu poistenia sú za príplatok.

Loss Damage Waiver (LDW) - pokrýva náklady na škody na vozidle, až na plnú hodnotu vozidla, v prípade nehody. Typicky LDW pokrýva 100% nákladov bez spoluúčťasti (excess). Niekedy sa nazýva tiež "Full Damage Waiver (FDW)".

Collision Damage Waiver (CDW) - Všeobecne hradí náklady na škody z nehody počas jazdy. Ako už názov napovedá, na poškodenia spôsobené inak ako nehodou s iným účastníkom dopravy sa poistenie nevzťahuje (rozbitie okna, poškodenie podvozku, pneumatík, spätných zrkadiel, atď). V mnohých prípadoch sa platí spoluúčasť (excess).

Supplemental Liability Insurance (SLI) - služba sa často predáva v USA. Doplnkové poistenie poskytuje krytie v prípade nehody spôsobujúce zranenie alebo škody na majetku inej osobe ako nájomcovi a cestujúcim.

Osobné úrazové poistenie (PAI) - pokryje náklady na zdravotnú starostlivosť a úmrtí následkom úrazu pre nájomcu a cestujúcich v prípade nehody počas prenájmu.

Poistenie spoluúčasti - (Excess Insurance) Niektoré druhy poistenia (napr. CDW) požadujú pri poistnej udalosti platbu spoluúčasti. Poistenie spoluúčasti kryje aj náklady na túto platbu v prípade poistnej udalosti.

Cena požičania vozidla závisí od:

  • dĺžky letnej sezóny v letovisku – čím je sezóna dlhšia, tým je zapožičanie lacnejšie,
  • počtu dní - čím dlhšie auto budete mať, tým menej by ste mali platiť za deň, platí že prvý deň je najdrahší,
  • konkrétneho dňa a sezóny – či si ho požičiate uprostred leta alebo na začiatku, cez víkend alebo cez týždeň a pod.,
  • letoviska, destinácie – na ostrovoch sú ceny lacnejšie, pretože tam je obmedzené riziko krádeže, a vo veľkých mestách ako je napr. Paríž či Londýn bude zapožičanie samozrejme drahšie.

Kto bude šoférovať
Automobil sa požičiava jednej osobe (tá, ktorá je na zmluve a na ktorú budú písané doklady, poistenie a ktorá bude vodičom), avšak za malý poplatok môžete zvoliť aj druhého vodiča. Niektoré autopožičovne pri zapožičaní vozidla na viac dní majú extra vodiča zadarmo. Štandardný vekový limit je od 25 do 70 rokov. Auto si môžu zapožičať aj mladší vodiči od 21 do 24 rokov, ale zvyčajne musia zaplatiť poplatok, ktorý si stanovuje konkrétne požičovňa (cca 20 € na deň).

Vyzdvihnutie auta na mieste
Pred samotným prevzatím vozidla si ho skontrolujte. Všimnite si či nie je poškodené (napr. poškriabané) ak áno, ukážte to aj zamestnancovi, ktorý Vám vozidlo odovzdáva. Ak nájdete takéto poškodenia, môžete si to aj vyfotografovať a tým budete môcť aj pri vrátení dokázať, že vozidlo bolo poškodené už pred Vaším použitím.

Tankovanie
Pri prenajímaní auta si vždy všímajte aj to, aké sú možnosti tankovania. Autopožičovne väčšinou ponúkajú rôzne možnosti tankovania. Medzi základné typu patria:

Full to full - Palivová nádrž bude plná alebo čiastočne plná, keď si vyzdvihnete vaše auto. Auto musíme vrátiť s rovnakým stavom paliva ako ste si ho požičiavali a nebudete platiť žiadne poplatky navyše.

Pre-Purchase - Prvú nádrž pohonných látok zaplatíte priamo autopožičovni pri preberaní vozidla. Následne môžete auto vrátiť s akýmkoľvek stavom paliva, ale autopožičovňa nebude refundovať nevyužité palivo, takže ideálne je vrátiť auto s prázdnou nádržou.

Free tank - Prvá nádrž je zahrnutá v cene prenájmu. Vozidlo môžete vrátiť s akýmkoľvek stavom nádrže. (Väčšinou pri prenájme na dlhšiu dobu ako forma zľavy/bonusu).

Vrátenie auta
Dávajte si pozor na čas vrátenia, autopožičovne majú stanovené pokuty nielen za vrátenie po dohodnutom čase, ale aj predčasne (nezabudnite si zistiť otváracie hodiny požičovne). Pri vrátení ho zamestnanec požičovne skontroluje.

Tým, že sa rozhodnete zapožičať si auto môžete zažiť neopakovateľnú dovolenku, vďaka ktorej preskúmate okolie, spoznáte nových ľudí a možno aj miesta, ktoré doposiaľ neboli dotknuté masovým turizmom. Bon voyage! :)