Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Prečo cestovať individuálne?


Pridané 16. 02. 2014 17:00. Autor: Miroslava Soláriková


Zima ešte poriadne ani nezačala prituhovať, ale priznajte sa, koľkí ste sa už v práci zasnili a preniesli sa niekde k moru na poriadnu letnú dovolenku? Na svete sú podľa mňa dva tipy dovolenkárov. Patríte k tým, čo sa potrebujú tešiť na dovolenku už od januára, a preto využívajú first moment zľavy v najbližšej cestovke? Alebo ste z tých, čo dva týždne pred dovolenkou pozerajú last minute na všetkých dostupných internetových portáloch?

Áno, viem, je ešte jeden tip cestovateľov. Tí, čo cestujú všade. Je v podstate jedno kam, kedy a ako. Pre nich nie je dôležité, kde budú bývať, s kým, a v podstate ani, čo budú vidieť. Dôležité je, aby to bolo cenovo dostupné, a aby si z cesty odniesli intenzívny zážitok.

Opomeňme však túto rozrastajúcu sa skupinu dobrodruhov, ktorým je jedno, či sa idú turisticky vyžiť do Uzbekistanu, alebo navštíviť kamaráta v Peru. A predpokladajme, že väčšina z nás má prácu, do ktorej musíme chodiť od pondelka do piatku na osem hodín. Čiže času na plánovanie cestovania nie je nazvyš. Preto využívame ponuky tradičných slovenských cestoviek. A v tom prípade určite patríte medzi jednu z dvoch vyššie spomínaných skupín.

Lenže, čo robiť, ak sa nechcete na dovolenku tešiť pol roka dopredu a vyberať dovolenku medzi nakupovaním vianočných darčekov a zimnou lyžovačkou. Takisto si nedokážete vybrať z ponuky last minute, ktorá už nie je v posledných rokoch to, čo bývala? Čo sa zvyčajne stane, keď si last minute krvopotne nájdete vysnenú destináciu a hotel za presne takú cenu, ako ste ochotní zaplatiť? Zistíte, že nie je voľné ani jedno miestečko a ponuku Vám niekto vyfúkol spred nosa. Alebo sa budete musieť pobaliť a vybrať sa na vysnenú dovolenku sám/a, pretože je voľná len jednolôžková izba.

Ja som túto dilemu vyriešila minulý rok a začala som cestovať síce s manželom, ale individuálne. Individuálne cestovanie som nevynašla. Je to systém, ktorý na západe funguje už niekoľko desaťročí, a napríklad takí Angličania alebo Nemci takúto možnosť aj každoročne využívajú. Čo to znamená? Iba to, že nekupujete produkt, ktorý je dopredu pripravený tzv. na garanciu. V takom prípade sa môže stať, že sa stretnete s ďalšími sto päťdesiatimi Slovákmi v jednom hoteli v Turecku. Individuálny cestovateľ využíva ponuky bežných leteckých spoločností, aj nízkonákladových. Potom si nájde ubytovanie. To vďaka informačným technológiám nie je vôbec zložité, síce časovo náročné. My sme sa takto vybrali na svadobnú cestu Ryanairom do Malagy a precestovali Andalúziu (o tom bližšie v jednom z nasledujúcich článkoch).

No ale prečo o tom píšem. Skúšali ste niekedy vyhľadať najvýhodnejšiu letenku a ubytovanie do Vami vybranej destinácie? Keď som išla naposledy na služobnú cestu, tak mi výber hotela v Prahe trval dva dni. Nájsť hotel, ktorý by mal výhodnú polohu, bol v mojej cenovej kategórií a ešte sa mi aj páčil, bol celkom oriešok. A to som ešte nemusela kombinovať s cenou letenky a dátumom. Tieto faktory mi odpadli vďaka zamestnávateľovi. A čo už len potom, keď neviete presne, kam by ste chceli ísť. Viete iba približne, kedy by ste chceli ísť. A destinácia je Vám v podstate jedno, len viete, že by ste si išli užívať slniečko a teplé more napríklad na nejaký grécky ostrov. V tom prípade sa pozrite na stránky dovolenkainak.sk. Tu za Vás systém vyhľadá cenovo najvýhodnejšie kombinácie. Môžete tak cestovať za hubičku z Krakowa na Kos, z Bratislavy na Mallorcu a podobe. Takúto kombináciu by ste sami veľmi ťažko hľadali. A čo je super, ku každému hotelu si môžete pozrieť oficiálne hodnotenie a aj hodnotenie užívateľov na tripadvisor.com. Hneď na jednej stránke! Je to pohodlné, rýchle a výhodné. Skúste sa s tým pohrať sami a zistíte, že tie kombinácie sú nekonečné a ceny neporovnateľné s ponukou iných cestovných kancelárií. A to všetko s garanciou cestovnej kancelárie so 25 ročnými skúsenosťami.

Nemusíte sa báť cestovať na letnú dovolenku ani nízkonákladovými spoločnosťami. Ak si nechcete priplatiť batožinu, nemusíte. Mne sa podarilo zbaliť do príručného kufra na svadobnú cestu! A to Ryanair ešte nedovoľoval mať okrem kufra kabelku, prípadne brašnu s foťákom. Pre nás to znamenalo, že naša zrkadlovka s objektívmi zabrala polovicu manželovho príručného kufra. Avšak o tom, ako sa zbaliť na týždňovú dovolenku do príručnej batožiny Vám napíšem tiež niekedy nabudúce.