Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Operácia US Roadtrip - itinerár


Pridané 06. 03. 2014 13:25. Autor: Romana Soláriková


Už tomu budú viac než dva roky, odkedy sme sa s manželom rozhodli, že si splníme jeden z našich cestovateľských snov a vydáme sa na roadtrip do USA. Vzhľadom na to, že patríme medzi pracujúci ľud, stanovili sme si dĺžku pobytu na primeraných 19 dní vrátane cesty a pustili sme sa do pátrania po čo najvýhodnejšej letenke. Po niekoľkých dňoch hľadania a porovnávania cien sme sa nadýchli a kúpili letenky smer San Francisco s odletom z Prahy. To najdôležitejšie rozhodnutie máme za sebou, hor sa na itinerár, potešila som sa. Predpokladala som, že plánovanie vytúženého výletu pôjde ako po masle. To som ešte netušila, že vtesnať do 19 dní čo najviac zastávok na západnom pobreží USA bude dosť ťažký oriešok. Ešteže existujú pomôcky ako wikitravel a tripadvisor!

Aj keď Spojené štáty nie sú už ani pre našinca ťažko dostupnou destináciou ako tomu bolo pred pár rokmi, predsalen to nie je Chorvátsko či Taliansko, kam sa človek jednoduchšie a skôr dostane. Z tohto dôvodu som sa snažila pokryť čo najširšiu oblasť západného pobrežia USA, aby sme toho videli čo najviac. Veď ktovie, kedy sa tam opäť dostaneme.

Ako osoba, ktorá má rada plán (najlepšie vždy a na všetko), som v rámci tvorenia trasy zároveň bookovala aj ubytovanie (samozrejme s možnosťou zrušenia a vrátenia peňazí, keby dačo). Tu odporúčam jednoznačne ubytovanie aj s raňajkami, americké diners so servírkami, ktoré dolievajú kávu presne ako vo filmoch, sú síce super, ale raňajky v ubytovacom zariadení ušetria čas aj peniaze. A ísť sa najesť do dineru sa dá kedykoľvek počas dňa. V každom mieste, ktoré sme plánovali navštíviť, som si vytipovala body záujmy, pretože mojou filozofiou bolo nestrácať čas, ale využiť ho efektívne (plán je základ). Tu opäť poslúžil najmä tripadvisor ako užitočný pomocník.

Keď s odstupom času posudzujem náš itinerár (neskromne) si myslím, že som ho zvládla viac než dobre s ohľadom na naše priority a preferencie. Samozrejme mal svoje rezervy, nedodržali sme ho úplne do bodky, na niektorých a vlastne na všetkých miestach by sa určite oplatilo stráviť viac času, ani zďaleka sme neboli v lážo plážo dovolenkovom móde, ale podľa môjho názoru sme z nášho pobytu vyťažili maximum a ešte sme si stihli aj nakúpiť.

A výsledok? 19 dní a 18 nocí, 3324 najazdených míľ, 12 hotelov. 4 štáty, 4 mestá, 7 národných parkov, nespočetne veľa pažravých veveričiek, zopár horských kôz, 0 medveďov, 3897 fotiek a pekné spomienky.

Je mi jasné, že mnohí z vás majú už kus sveta precestovaného a to nielen formou klasickej dovolenky, a preto mi určite dáte za pravdu, že sa netreba báť cestovať inak, cestovať individuálne. Samozrejme cestovné kancelárie majú v ponuke poznávacie zájazdy do všetkých kútov sveta, USA nevynímajúc, ale nie všetkým vyhovuje forma organizovanej dovolenky, kde sa treba prispôsobiť naplánovanému programu a ostatným účastníkom zájazdu. Z tohto dôvodu je nepochybne výhodou cestovať individuálne, vytvoriť si vlastný plán cesty s možnosťou zdržať sa kde chcem, koľko chcem (a robiť si čo chcem).

Nuž a pre tých, ktorí stále možno trochu váhajú či ísť alebo neísť dovolenkovať na vlastnú päsť, môžem povedať len jedno a to, že sa netreba báť cestovať individuálne! Nemusí to byť rovno Amerika, veď aj Európa ponúka mnoho atraktívnych destinácií ako napr. Španielsko (populárna Mallorca) či grécke ostrovy (Korfu, Kos, Rhodos, Samos, Zakhyntos), kde nemusíte len vylihovať na pláži, ale môžete dovolenkovať aktívne, pretože aj tieto miesta majú určite čo ponúknuť.

No a na záver pre ilustráciu a možno i trošku motiváciu na zámorský roadtrip - náš itinerár (súčasťou bol aj zoznam nášho ubytovania vrátane cien, ale nepovažujem za nevyhnutné podeliť sa aj s týmto).