Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Invia diplom 2015

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Nielen mesto módy


Pridané 18.05.2016 15:30. Autor: Lucia Kolenčíková


V prvý deň sme prileteli do Milána v popoludňajších hodinách. Prepravili sa transferom z letiska do centra mesta – na železničnú stanicu. Odtiaľ sme išli metrom do hotela. Teda... najskôr sme chceli ísť peši ... avšak po niekoľkých neúspešných pokusoch nájsť ulicu po ktorej sa máme vydať sme to otočili a kúpili si lístky na metro. Potom sme už trafili na prvýkrát.

Bývali sme mimo hlavného centra, takže v blízkosti nášho penziónu neboli takmer žiadni turisti. Videli sme to skutočné Miláno, to ako tam naozaj ľudia žijú a nie len z tej turistickej strany. Všade je pomerne čisto, supermarkety sú otvorené dlho do noci a ľudia bývajú v panelákoch, ktoré majú najviac 8 poschodí. Všetky paneláky majú úzke a dlhé okna a malé balkóniky. Niektorým vidno aj do obývačky . Z niektorých panelákov ide priamo výťah do supermarketu (lenivosť či vynaliezavosť?). Všade naokolo sú policajti alebo vojaci, takže sa tam človek cíti naozaj bezpečne. Na takmer každej zástavke metra sa nachádza pracovník metra, ktorý kedykoľvek pomôže. Metro je veľmi prehľadné, a všade kde chcete, sa ním dostanete.

Ráno sme naštívili centrum mesta. Vystúpili sme na stanici Duomo. Áno presne Duomo, katedrála Santa Maria Nascente (Milánsky dom) – druhá najväčšia gotická katedrála na svete. Začala sa stavať už v 14. storočí. Na strechu katedrály sa dá vojsť jedine, že máte trpezlivosť čakať 2 hodiny v rade (ja som ju nemala) a ísť cez asi 3 kontroly vojakov so samopalmi. Ale určite sa oplatí výjsť až hore, lebo výhľad z výšky 107 metrov na celé Miláno musí byť naozaj nádherný.
Vstúpné na strechu: 4 € po schodoch, 6 € výťahom

Presunuli sme sa ku neďalekej opere La Scala. La Scala bola založená v 18. storočí a funguje do dnes. Dostať sa dovnútra je možné len po zakúpení vstupenky na predstavenie. Ceny vstupeniek sa pohybujú od 80 € až po niekoľko stoviek €. La Scala je najkrajšia v noci lebo je veľmi pekne osvetlená. Oproti nej je malé námesie na ktorom sa nachádza socha Leonarda Da Vinciho a jeho učencov a je vytesaná z mramoru.

Aj keď možno nemáte radi módu či nakupovanie, určite sa oplatí ísť pozrieť do Gallerie Vittorio Emanuele II. Kryté nákupné centrum s luxusnými obchodmi. Bolo postavené v 19 storočí. Podlaha je plná zaujímavých mozaík a po stenách sú rôzne maľby. Pôdorys Gallerie je postavený v tvare kríža a jednotlivé časti spája veľká presklenná kupola. Na prízemí sa nachádzajú obchody a na poschodiach kancelárie a byty. 

Na konci Gallerie sa nachádza Múzeum Leonarda Da Vinciho. Do múzea sa vchádza po červenom koberci, výťah Vás vyvezie priamo do múzea. Nájdete tu kópie Leonardových vynálezov v životnej veľkosti, pri každom vynáleze sa nachádza obrazovka s popisom a krátkym videom. V posledných miestnostiach sú predstavené jeho najvýznamnejšie obrazy a celá jedna miestnosť patrí Poslednej večery. Ak sa nedostanete do chrámu Santa Maria delle Grazie ako ja, tak v tomto múzeu máte možnosť si nasadiť 3D okuliare, ktoré Vám urobia dojem, že sa nachádzate v refektári chrámu a vidíte takmer „naživo“ Poslednú večeru.
Vstupné do múzea: 14 €

Presunuli sme sa pred hrad Sforzesco, netradičná talianska stavba, v centre žiadnu podobnú hradbu neuvidíte. Pred hradom sa nachádza krásna fontána a okolo jeho hradieb sa rozprestiera najväčší park v Miláne – Sempione, veľký takmer 40 hektárov. V parku sa nachádzajú jazierka s kačkami, korytnačkami a rybami. Vo vnútri sú tiež basketbalové ihriska, lavičky, kaviarne, asi milión holubov a samozrejme krásna príroda. Na konci parku sa nachádza malé okrúhle námesie Piazza Sempione. V strede námestia sa týči víťazný oblúk Arco Della Pace. Oblúk je vysoký 25 metrov a je doplnený o korintské stĺpy a mramoreové sochy jazdcov. 

Určite sa oplatí pozrieť si tiež Milánske kanále, ktoré vylepšil Leonardo Da Vinci, síce niesu také dlhé ako v Benátkach, ale sú čistejšie. Popri kanáloch sa nachádza množstvo kaviarní a reštaurácií kde si môžete pri západe slnka vychutnať dobrú kávu. Počas víkendov sa tu konajú organizované blšie trhy Fiera di Sanigoglia na ktorých si okrem retro oblečenia môžete kúpiť aj retro doplnky do domácnosti, platne, zbierky kníh či množstvo iných zaujímavých predmetov. 

Pre športových nadšencov (ktorým ja niesom) je tu futbalový štadión San Siro, ktorý funguje ako domáci štadión dvom družstvam – AC Milano a Inter Milano. V štadióne je k dispozícií aj múzeum, prehliadka štadiónu so sprievodcom a obchod so suvenírmi. San Siro nieje zrovna architektonický skvost, ale na to že stojí už pomaly 100 rokov vyzerá dosť dobre.

V Miláne je samozrejme množstvo katedrál, galérií a pod. , ja vám ponúkam stručný výber tých, pre mňa najkrajších pamiatok.