Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

New York, New York


Pridané 09.03.2016 15:15. Autor: Jana Jasmi Smrečková


Žlté taxíky, trúbiace klaksóny, policajti na koňoch, ponáhľajúci sa dav ľudí odetý v oblekoch, nekončiaci zelený park, vlaková stanica so súhvezdiami, mrakodrapy končiace v oblakoch, tak toto je spomienka na moju prvú návštevu „Veľkého jablka“.

Určite mi dáte za pravdu, že každý skutočný cestovateľ túži aspoň raz vkročiť na americkú pôdu mesta, ktoré nikdy nespí. Na prvý pohľad sa Vám zdá, že mrakodrapy sú postavené z gigantického skleneného lega a spájajú nebo so zemou. Nech zakloníte hlavu akokoľvek, na vrchol oceľových kolosov ťažko dovidíte. Vzápätí sa Vás zmocní pocit bezmocnosti a cítite sa ako malý mravček uprostred hlučného mraveniska, v ktorom sa mixuje viac ako 150 jazykov. Ale nemusíte sa báť, že sa v tomto mravenisku stratíte, predsa každé mravenisko je dokonale usporiadané, každé stebielko trávy má svoj význam a plní svoju funkciu. NYC má skvelo vybudované podzemné metro, všade sa dostanete rýchlo a jednoducho. Všetky „avenue“ sú usporiadané vertikálne a horizontálne ich pretínajú ulice teda „streets“. Na Manhattane je jedinou diagonálnou ulicou Brodway. Takže keď pôjdete šikmou uličkou nie ste v príbehu o Harry Potterovi, ale na Brodwayi.

Našou prvou zastávkou jednodňového newyorského výletu bola Socha Slobody. V Battery Parku sme nasadli na loď a vylodili sa na ostrove Slobody (Liberty Island). Bolo skoré ráno a teploty sa pomaly, ale isto začali šplhať smerom hore. Ako si tak pózujeme so sochou pred objektívom, zrazu niekto prehovorí: „Dievčatá odfotíme vás?“ Aj v New Yorku nájdete Slovákov, zrovna títo žili v Kanade a urobili si malý výlet do NYC. Soche a aj Slovákom sme dali zbohom a horlivo sme sa rútili do ulíc newyorských. Keďže sme boli v NYC len jeden deň, pozreli sme si aspoň najvýznamnejšie „highlity“ a len tak sme sa túlali ulicami.
Bol horúci augustový deň, slnečné lúče hriali zhora a zdola sálalo teplo z betónových ciest až tak, že zlízať zmrzlinu bola výzva, pretože ak by ste neboli dostatočne šikovný, roztopila by sa Vám skôr ako by ste si ju stihli celú ľadovú vychutnať. Malé krabičkové džúsy, ktoré sme mali so sebou, sa premenili na vlažné čaje. Rozhodli sme sa ochladiť v nádhernom Central Parku a vychutnali sme si piknik v tieni stromov medzi vysokými skalami. Načerpané energiou sme z Times Square prešli po Brodway a rozhodli sme sa nájsť Chrysler Building, budovu, ktorá patrí medzi najvýznamnejšie symboly mesta. Stoj čo stoj sme sa aj s touto dámou chceli odfotiť, a tak aby sa nám vošla do záberu, som moju zrkadlovku položila na zem k nohám, spustila samospúšť, 3, 2, 1 a cvak. Fotka sa podarila aj napriek tomu, že sme stáli uprostred chodníka a míňali nás okoloidúci Američania. Náhodne sme sa dostali k hlavnej vlakovej stanici Grand Central Terminal. Vošli sme dnu a tam sme objavili nočnú oblohu plnú súhvezdí namaľovanú na strope. Až som mala chuť si ľahnúť na zem a pozorovať hviezdy.

Vyčkali sme si dlhý rad na to, aby sme si mohli pozrieť NYC z vtáčej perspektívy, z Empire State Building. (Odporúčam si kúpiť lístky vopred, tak ako sme to urobili my, potom budete čakať už len v rade na výťah, ktorý vás vyvezie na vrchol. Pozor na to, čo máte so sebou, nebezpečné a ostré predmety nechajte doma, aby ste potom nemuseli nevinným pohľadom upokojovať zamestnanca kontroly, že sú to len manikúrové nožničky.) Tak ako sa ľudia mravčia v uliciach, nie je tomu inak ani na vrchole Empire, veď predsa každý chce mať najlepší výhľad na betónovú džungľu.

Po návrate z oblakov opäť na zem sme už len oddychovali kúsok od Flatiron Building (známa budova v tvare žehličky), v Madison Square parku, kde sme sa zarozprávali s mladým americkým študentom o živote v NYC
Čerešničkou na torte bol breh rieky Hudson odkiaľ sme mali nádherný výhľad na Manhattan a Brooklynský most. Slnko zmizlo za horizont a nahradilo ho množstvo svetielok. Ruch mesta neutíchal, no my sme mali pocit, že zastal čas a s utajeným dychom sme pozorovali panorámu najväčšieho amerického mesta.
 

Na našej webovej stránke môžete nájsť širokú ponuku hotelov priamo na Manhattane za skvelé ceny. See you in New York!