Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Miami Beach v daždi alebo ako sme rozbíjali kokos na pláži


Pridané 28.01.2016 14:00. Autor: Jana Jasmi Smrečková


Miami Beach bola moja posledná zastávka na výlete po USA. Vyčerpané telo a aj myseľ vytvárali zmiešané pocity. Na jednej strane som ešte chcela spoznávať veľký svet menom Amerika a na druhej strane som už chcela byť konečne doma.

Prvý deň bolo nádherné slnečné počasie. Oceán bol priezračný, nekonečne dlhá pláž bola plná dovolenkujúcich ľudí. Obzrela som sa napravo, tam skupinka mladých Američanov oduševnene hrala plážový volejbal.Pozrela som sa naľavo a tam rodinka stavala z piesku obrovský hrad. Teplota oceánu bola veľmi príjemná, takmer som mala pocit, že sa čvachcem vo vani,ktorá je nekonečná. Bývali sme na začiatku South Beach a tak sme popri plávaní mohli pozorovať ako z prístavu vychádzajú výletné lode, oduševnene trúbia na rozlúčku a celá posádka máva vzďaľujúcemu sa Miami.
Piesok je jemný ako práškový cukor, pri jeho dotyku sa chcete na ňom vyhrievať ako taká jašterica. Prvý deň oddychu na pláži bol za nami a odpočinuté sme sa tešili na tie ďalšie. 

Avšak prekvapilo nás počasie. Ráno sme sa zobudili do zamračeného dňa, obloha bola posiata hustými kopovitými mrakmi, ktoré chceli ukázať svoju silu. Vedeli sme, že skôr či neskôr sa spustí lejak, a to sme nemuseli byť ani rosničky. Teplota vzduchu bola aj napriek prichádzajúcemu dažďu príjemná a stále sme mali na sebe ľahké letné šaty a žabky. Keďže vody oceánu začali búrlivo tancovať, kúpanie sme odložili a prešli sme sa po meste. Po niekoľkých blokoch sme objavili Lincoln Mall, trhovisko, obchody, jednoducho miesta, ktoré nám skrátili voľné chvíle.

Kúpili sme si ovocie a banánové chipsy. Ovocie bolo sladučké a voňavé akoby sme ho práve obrali a chipsy, tak to bola delikatesa. Prudký lejak nás zaviedol do Starbucks, kde sme prečkali dážď a potom sme mohli opäť vyraziť do ulíc. Aj keď zamračené počasie neustupovalo, rozhodli sme sa ešte prežiť posledné chvíle na pláži. Pláž s prichádzajúcou búrkou zmenila podobu na nepoznanie. Zatiaľ čo v slnečnom dni bola preplnená lehátkymi, uterákmi, plavcami, mladými či staršími ľuďmi, teraz bola opustená, takmer vyľudnená. Sem tam sme natrafili na rybára, aj domčeky, kde plavčíci zvyčajne držali svoju stráž, zívali prázdnotou. Neviem prečo sú tieto domčeky farebné ako lentilky, ale aspoň v šedých dňoch spestrujú Miami Beach. Kračajúc po pláži začala padať hmla a na približne pol hodinu sme sa ocitli akoby v mesačnej krajine. Divoké vlny vyplavili množstvo medúz, malé a aj tie veľké. To nám to nedalo a museli sme poobdivovať tieto nezvyčajné tvory, ktoré sú ako želatina so žihľavovými stonkami. Samozrejme už neboli nebezpečné a dotýkali sme sa len „želatiny“. Zrazu sme narazili na kokos. Hmla začala ustupovať a slniečko začalo vykúkať spoza oblakov, a tak sme sa rozhodli výjsť s našim „pokladom“ na skaly pozorovať oceán a neďaleký prístav a popritom si pochutnať na kokose. Otvoriť taký kokos to veru nie je hračka. Najskôr sme odstránili vlákninovú šupinu. Asi po pol hodine trhania šupiny sme sa dostali ku kokosu. Level číslo 2, rozbiť kokos o skaly. Ďalšia polhodina trápenia, ale nakoniec sme dostali to, čo sme chceli a úspešne sme si pochutnávali na kokose. Objavili sme aj krásny park, narazili na rodinkou čechov a mladú skupinu slovákov. 

Z môjho krátkeho pobytu na Miami môžem s istotou povedať, že je to perfektné miesto na dovolenku, pozvoľný vstup do oceánu, široká a dlhá pláž, príjemná teplota vody, možnosť rôznych športov na pláži. Miami Beach je rovnako vhodná pre rodiny s deťmi ako aj pre mladých ľudí, ktorí si chcú užiť skutočnú párty dovolenku.

V ponuke našich zájazdov nájdete aj široký výber hotelov priamo na Miami Beach, takže stačí si len vybrať, zabezpečíme Vám letenky, ubytovanie, transfer priamo do hotela a Vaša pravá americká dovolenka môže začať!