Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Dovolenka letom nekončí...


Pridané 1. 10. 2014 12:30. Autor: Jana Jasmi Smrečková


Leto je charakteristické dlhými slnečnými dňami a príjemnými teplotami. Keď sa povie leto, mnohí z vás začnú premýšľať v akej destinácií strávite svoju dovolenku, kde si budete užívať horúce počasie, more, pláž, miestnu atmosféru a ochutnávať domáce špeciality. Už len predstava ležania na pláži je úžasná, avšak dovolenku pri mori nie je možné si užívať v plavkách po celý rok (samozrejme ak nerátame napr. taký Dubaj, kde sú vysoké teploty aj v novembri).

Lenže to, že sa ochladí a do mora sa chodia kúpať len otužilí plavci, prezývaní aj ľadové medvede, ešte neznamená, že si na ďalšiu svoju dovolenku musíte počkať až kým na dvere zaklope nasledujúce leto.

Po náročnej letnej sezóne, v ktorej sme vám pripravili Krétu, Maltu, Costa Bravu, Costa del Sol, Malorku a pod., tu máme pre vás mestské destinácie. Návšteva metropol Európy nie je podmienená vysokými teplotami. V takom Ríme, si počas leta ani pamiatky veľmi neužijete, keď neustále budete hľadať tieň a dopĺňať tekutiny z dôvodu silných až nemilosrdných slnečných lúčov. Samozrejme, že môžete mestské metropoly navštíviť aj uprostred leta, to je na vás. Avšak aj ostatné ročné obdobia majú svoje čaro a dokonca môžete aj ušetriť, pretože letenky a ceny ubytovania sú podstatne nižšie ako počas hlavnej letnej sezóny. Možno sa už nebudete môcť okúpať v teplom mori na pobreží Costa Brava, kde sa nachádza aj Barcelona, ale užívať si miestnu atmosféru a ochutnať katalánske špeciality môžete počas celého roka. Paríž je krásny aj v období jesene, kedy zubaté slniečko ešte ukáže svoje lúče a lístie stromov nádherne zafarbí ulice romantického Paríža. Vianočnú atmosféru si vychutnáte v Miláne, kde ochutnáte typický vianočný zákusok Panettone. Valentína si užijete v London eye, odkiaľ uvidíte na celý Londýn. No a v Ríme si na jar sadnete na Španielske schody a od konca apríla do začiatku mája môžete obdivovať kvitnúce červené a ružové azalky.

Okrem toho tieto mestá, keďže sú Európskymi metropolami, sú ľahko dostupné a na prepravu v meste môžete využiť metro, alebo ísť pešo a nechať sa očariť architektúrou stavieb a nechať sa vtiahnuť do všakovakých uličiek. A ak by bolo počasie, kedy by Vám ani dáždnik nepomohol alebo by Vám omrzol nos, treba to využiť na návštevu múzeí, galérií, katedrál, alebo na nákup módneho oblečenia a darčekov pre seba alebo svojich blízkych.

Netreba sa báť, že sa vám niečo nepodarí alebo, že nevyjde počasie. Veď keď sa tak stane, v daný moment možno nie ste najšťastnejší človek na svete, ale keď si na danú situáciu spomeniete po pár dňoch, týždňoch či rokoch, tak je to naozaj veľmi vtipná historka, ktorá vám zabezpečí to, aby ste na to len tak nezabudli. Hovorím z vlastnej skúsenosti, a tak samozrejme, každý môže mať na to iný názor. Ja sa ešte aj dnes z chuti zasmejem, keď rozpravám ako som v pršiplášti s presilenou nohou chodila s kamarátkou po Central Parku v New Yorku. To bol lejak nie dážď, ešte aj jedna pani, ktorá bola venčiť psíkov, sa musela ukryť a prečkať „mokrú spúšť“. Hneď sa mi vynorila aj druhá spomienka, kedy sme si chceli oddýchnuť v Luxemburských záhradách v Paríži, uchodené sme si našli miesto na sedenie a v tom sa spustil dážď, únava musela ísť bokom a rýchlo sme sa schovali pod striešku a prečkali našťastie len prehánku. Na Londýn som sa pripravila, že úhrn zrážok bude vysoký, ale opak bol pravdou. Londýn prekvapil slnečným septembrovým počasím a pánom nebol dážď, ale trochu silnejší vietor. V Ríme je príjemne aj vo februári, napadlo síce trošku snehu, čo nie je zvykom, ale keď zasvietilo slniečko, museli sme rozopínať bundy.
No dosť bolo mojich zážitkov, navštívte mestá a zažite si to na vlastnej koži!

Londýn, Miláno, Rím, Paríž a Barcelona majú svoje brány otvorené počas celého roka a očaria vás za každého počasia a v každom ročnom období.

PS: Na nasledovných fotografiách môžete vidieť Barcelonu, Miláno, Paríž, Londýn a Rím v jesennom a zimnom období. Takže netreba sa báť cestovať a dovolenkovať počas celého roka. A keď už raz prší, tak to treba len prečkať, ako to urobila už spomínaná pani v Central Parku v New Yorku.