Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Disneyland Paríž


Pridané 10.04.2015 10:15. Autor: Jana Jasmi Smrečková


Disneyland je miesto, kde aj dospelí sa aspoň na chvíľu cítia ako malé deti a s úžasom obdivujú rozprávkové bytosti, ktorým bol vdýchnutý život. Zábavný park sa nachádza 32 km od Paríža v meste Marne-la-Vallée a bol otvorený v roku 1992. Okrem dvoch tématických parkov sa tu nachádza aj zábavné centrum Disney Village, Golfové ihrisko Golf Disneyland, hotely a široká škála iných zábavných a nákupných možností.

„Disneyland Paris“ a „Walt Disney Studios Paris“

Parížsky Disneyland má dva tématické parky a to „Disneyland Paris“ a „Walt Disney Studios Paris“. Je na Vás, ktorý park navštívite. Je možné zakúpiť lístky na jeden deň len do jedného alebo do oboch parkov. Ak môžete stráviť v Disneylande len jeden deň, rozhodnite sa pre jeden park. V jeden deň určite všetko vidieť nestihnete.

Ak by Vám jeden deň nestačil, je možné si zakúpiť lístok aj na viac dní. Viac info nájdete na: www.disneylandparis.com v záložke "Park & tickets". Určite sa oplatí kúpiť si lístky vopred cez internet.
 

Vstupenky

Orientačné ceny lístkov do Disneylandu na jeden deň kúpené vopred cez internet sa pohybujú:
- 2 parky SUPER MAGIC Ticket – platný na každý deň v roku. Cena: 84 €/osoba (12+) a 77 €/dieťa (3 – 11 r),
- 2 parky MAGIC Ticket – platný v sezóne aj mimo sezóny, je možné ho použiť na dni vyznačené v kalendári (na webovej stránke). Cena: 74 €/osoba (12+) a 67 €/dieťa (3 – 11 r.)
- 2 parky MINI Ticket – platný len mimo sezóny, je možné ho použiť na dni vyznačené v kalendári (na webovej stránke). Cena: 60 €/osoba (12+) a 54 €/dieťa (3 – 11 r.)
- 1 Park SUPER MAGIC Ticket - Platný na každý deň v roku. Cena: 69 €/osoba (12+) a 62 €/dieťa (3 – 11 r.)
- 1 Park MAGIC Ticket - platný v sezóne aj mimo sezóny, je možné ho použiť na dni vyznačené v kalendári (na webovej stránke). Cena: 59 €/osoba (12+) a 52 €/dieťa (3 – 11 r.)
- 1 Park MINI Ticket – platný len mimo sezóny, je možné ho použiť na dni vyznačené v kalendári (na webovej stránke). Cena: 47 €/osoba (12+) a 40 €/dieťa (3 – 11 r.)

Všetky lístky sú platné na jeden rok od dátumu zakúpenia.

Na obrázku nižšie môžete vidieť termíny kedy sú platné lístky MINI, MAGIC, SUPER MAGIC.

Ak sa rozhodnete navštíviť Paríž spolu s Disneylandom, odporúčame Vám ubytovať sa v Paríži. Z Paríža sa jednoducho do Disneylandu dostanete vlakmi typu RER, linka A. Ak chcete navštíviť len Disneyland, môžete pouvažovať nad ubytovaním priamo v Disneylande. Avšak nezabúdajte na to, že ak priletíte napr. na letisko Beauvais (BVA), samotný transfer do Paríža trvá približne 1,5 hod. a z Paríža cesta do Disneylandu vlakmi RER trvá cca 40 min. Ak by ste mali večerný prílet do Paríža, v hoteli v Disneylande by ste sa ubytovali neskoro v noci.
 

Transfer z/na letisko Charles de Gaulle (CDG)

V prípade, že priletíte na letisko Charles de Gaulle (CDG), do Disneylandu sa priamo z letiska (Terminal 2) dostanete vysoko rýchlostnými vlakmi TGV za cca 12 min. Cena jednosmerného lístka je približne 15 €. Prvý vlak odchádza o 06:54 a posledný o 21:55. Frekvencia vlakov sa pohybuje od 30 min. do 1 hod. 20 min.
Ak priletíte na terminál 1 a 3, najskôr musíte nastúpiť na CDGVAL, ktorý Vás dopraví na terminál 2. Vlaková Stanica sa nachádza medzi sub-terminálmi 2D a 2F. Je známa pod názvom: “Aeroport Charles de Gaulle 2 – TGV“. Stanica je rozdelená na dve časti, z jednej odchádzajú vlaky RER do centra Paríža a z druhej časti odchádzajú vlaky TGV.
Lístky na TGV zakúpite v predajni lístkov na Termináli 2. Predajňa je rozdelená na dve časti, v jednej sa predávajú lístky do centra Paríža (RER B) a v druhej časti je možné zakúpiť lístky na TGV vlaky (aj do Disneylandu). Keď budete mať lístok, dajte si pozor, aby ste sa dostali na nástupište určené pre TGV vlaky a nie na nástupište pre RER B.
 

Viac o vlakoch TGV sa dozviete na: www.parisbytrain.com
 

Transfer z/do mesta resp. z/na letisko Beauvais (BVA)

Ak ste už v centre Paríža a chcete navštíviť Disneyland, stačí ak nasadnete na RER A. Podľa mapy RER a metra v Paríži zistíte, z ktorej metro stanice je potrebné prestúpiť na RER A (červená farba). Nezabúdajte na to, že potrebujete lístok na RER, pretože metro lístok na ktorý môžete jazdiť v centre Paríža Vám nestačí.
Smer linky je na „Marne-la-Vallée“
Stanice: Charles de Gaulle Etoile, Auber, Chatelet Les Halles, Gare de Lyon, Nation Arrival Station
=> Marne-la-Vallée - Chessy
Cena lístku (Zone 1 -> Zone 5): cca 7,60€ (3,80 € do 10 r.)
Trvanie jazdy: 39 - 45 min.
Prvý vlak/posledný vlak (Gare de Lyon – Disney) : 05:22/00:39
Frekvencia vlakov: približne každých 15 min. (9 min. až 30 min. odstup medzi vlakmi)
Lístok  billet Ile-de-France je možné zakúpiť na ktorejkoľvek metro alebo RER stanici, pri okienku alebo priamo v automate. Nepotrebujete si kupovať lístok oddelene na metro a aj na RER, stačí Vám lístok platný pre zónu 5 a jednoducho z metra prestúpite do vlaku RER. Pozor ak máte lístok na 1 – 3 zónu, nie je možné ho použiť na RER A.

Viac o vlakoch RER A sa dozviete na: www.parisbytrain.com

Spoznajte rozprávkové bytosti na živo, Mickey Mouse a jeho priatelia Vás vrelo privítajú!