Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Ako sme plánovali svadobnú cestu...


Pridané 23. 02. 2014 22:00. Autor: Miroslava Soláriková


Poznáte to. Pred svadbou treba myslieť na toľko vecí, že organizovanie svadobnej cesty sa stáva druhoradým. Preto väčšina mladomanželov uprednostní tradičnú dovolenku od cestovnej kancelárie najlepšie na nejakom exotickom mieste, ideálne v Karibiku, v nie menej ako 4* hoteli, kde si budú môcť oddýchnuť na pláži, či pri bazéne, s kokteilom v ruke. To však nebol náš prípad.

Síce sme mali relatívne veľkú svadbu okolo ktorej bolo starostí viac než sme si mysleli, rozhodli sme sa, že sa vyberieme na svadobnú cestu individuálne a precestuje Andalúziu. Úloha bola jasná: kúpiť lacné letenky, zarezervovať auto rovno na letisku, nájsť hotel, ktorý by mal dobrú polohu voči cieľom našich výletov a zároveň výhodnú polohu v rámci letoviska. Keďže Španielsko je husto zaľudnené a plné veľkých hotelov, môže byť problém nájsť parkovacie miesto. Tak sme pri výbere hotela museli zohľadniť aj možnosti parkovania nášho požičaného auta.

Najskôr (popri výbere menu na recepciu, svadobných šiat a obleku) sme si kúpili letenky z Bratislavy do Malagy od Ryanairu. Toto bola jedna z tých jednoduchších úloh.

Výber hotela nám už trval trochu dlhšie, pretože sme museli prezrieť rôzne rezervačné systémy a skontrolovať recenzie hotelov. Potrebovali sme nájsť letovisko, odkiaľ by to bolo pomerne blízko na všetky miesta, ktoré sme plánovali navštíviť (ako napríklad Sevillu, či Gibraltar). Rozhodnutie padlo na Torremolinos, pomerne veľké mestečko, ktoré mi pripadalo ako priame predmestie Malagy. Vedeli sme, že nebudeme chcieť stravu. Jedine raňajky v hoteli nás neobmedzovali, keďže sme plánovali veľa cestovať. Takisto v Stredomorí uprednostňujeme každý večer návštevu inej taverny alebo reštaurácie a nasávanie úžasnej južanskej atmosféry. Nasávanie atmosféry sa takmer vždy zmení na totálne obžerstvo morských špecialít a lokálnych jedál. Preto by bolo dobré, keby sa náš hotel nachádzal blízko srdca letoviska s promenádou a tou najvzácnejšou uličkou, kde predávajú všetky tieto dobroty. Keďže sme sa chystali na svadobnú cestu, chceli sme mať aspoň trochu luxusu, a preto sme volili 4* hotel so slušnými recenziami na tripadvisori. Vyberanie hotela nám zabralo niečo vyše týždňa, keď sme každú voľnú chvíľu (aj tú nie moc voľnú) venovali prehľadávaniu internetových stránok. Poviem Vám, v tom predsvadobnom strese to nebolo úplne naj. Ale zvládli sme to! Náš výber padol na hotel Royal Al Andalus.

Auto sme si objednali cez internet ešte z domu (malagacar.com). Požičovňa sídlila v tesnej blízkosti letiska v Malage a auto sme si zarezervovali na celý náš pobyt. Vyplatilo sa to viac, ako keby sme si ho zobrali len na tri dni a platili transfer pre dvoch z letiska na hotel a späť (cena auta na osem dní bola len 85 eur bez poistenia a paliva). Po prílete nás na letisku čakal chlapík z požičovne s ceduľkou. Odviezol nás asi päťminútovú vzdialenosť k nášmu požičanému autu, ktoré bolo takmer nové a vo výbornom stave. Bol to dieselový Peugeot 307, možno vyrobený na Slovensku.

 

Keď sme už mali všetko zarezervované, zostávalo už len naplánovať, čo všetko by sme chceli navštíviť. Ale na to nám už skutočne nezostal čas, keďže sme boli plne vyťažení inými záležitosťami. Našťastie sme si na Vianoce kúpili sprievodcu Lonely Planet o Andalúzií. Spoľahli sme sa na ich dlhoročné skúsenosti a na to, že snáď niečo v kombinácií s tripadvisorom vymyslíme. O tom, ako sa nám podarilo realizovať náš poloroadtrip za pochodu sa dočítate v nasledujúcich článkoch, v ktorých by som Vám rada opísala podľa mňa tri najlepšie zážitky, ktoré sme prežili: Rondu, Sevillu a opičky na Gibraltari.

Na našu svadobnú cestu sme odlietali presne týždeň po tom, čo sme si povedali svoje áno. Úplne ideálne! Plní zážitkov a eufórie z podarenej svadby sme sa tešili na oddych pri mori. Bolo to prvýkrát, čo sme s mojim už-manželom boli spolu v Španielsku. Zamilovali sme sa do paelly, do andalúzskych pečených sardiniek, do gazpacha a churros. Popíjali sme sangriu a ochutnávali sme tapas. Navštívili sme miesta, ktoré sú na svete unikátne. Domov sme sa vrátili síce zničení, ale spokojní.

My sme to všetko museli pracne vyhľadávať, čo nám v dobe, keď sme boli zaneprázdnení inými povinnosťami, zabralo príliš veľa času. Našťastie už to nikto z nás nebude musieť absolvovať a svoju vysnívanú (a cenovo dostupnú) dovolenku, napríklad v Andalúzií, si bude môcť vyhľadať na našej stránke. A ušetrený čas budete môcť venovať podrobnejšiemu plánovaniu jednotlivých výletov, aby ste neskončili ako my v krátkych rukávoch a šortkách v Ronde. Ale o tom snáď niekedy nabudúce.

 

Cestovali ste niekedy podobne? Ako ste plánovali svoju dovolenku vy?