Kontakt

Máte otázky?

  043 4223 839
  0917 178 545
  info@solartour.sk

Otváracie hodiny:
pon - pia | 9:00 - 17:00 

Invia diplom 2015

Referencie

Pred pár dňami som sa vrátil z Milána, veľmi sa mi tam páčilo. EXPO výstava, ktorú som sa rozhodol navštíviť bola skvelá.

Všetky služby (let, transfer, ubytovanie) boli výborné zorganizované, všetko fungovalo ako malo.

Ďakujem!

Svetozar S.
Miláno, IT

Referencie

Z cesty po Barcelone sme sa vrátili, chceme Vám touto cestou poďakovať, bolo to vynikajúce spoje boli všetky zabezpečené, problémy neboli. Chceme poďakovať na hoteli Albeniz na recepcií pani "Erike", ktorá bola veľmi príjemná, ochotná a poradila. Môj osobný názor, že dva dni je v Barcelone málo. sme radi že sme si to o 1 deň predlžili.

Jana L.
Barcelona, ES

Referencie

Ďakujeme za organizovanie zájazdu do Ríma 4.6. bolo všetko super – najmä hotel, spojenie, len moc teplo , ale to vy asi neriešite.... Len malá maličkosť – dopravu späť na letisko nám dali veľmi skoro termín – takže sme boli na letisku o 3,5 hod pred odletom. To je všetko, ale vcelku sme veľmi spokojní. Ďakujeme a pretože sme cestovatelia – asi sa ešte stretneme.

Helena U.
Rím, IT

Referencie

Chtěl bych velice poděkovat za zprostředkování jedné z mých nejlepších dovolených, kterou jsem prožil na ostrově Kos v hotelu Leonidas Hotel & Studios. I když jsem si sám hledal letenky a ubytování, tak jsem se nedostal na lepší cenu, a to u vás byl v ceně ještě transfer. Právě z transferu jsem měl největší obavy, ale všechno proběhlo absolutně bez problému a dle vašich vyčerpávajících instrukcí. Těším se na další cestu s vámi.

Richard K.
Kos, GR

Referencie

Chcem sa Vám poďakovať za Váš príjemný a profesionálny prístup pri sprostredkovaní dovolenky v hoteli Blue Bay Banús. Dovolenka sa nám vydarila po každej stránke, výborne sme si oddýchli. Vaše pokyny ohľadom transferu boli vyčerpávajúce, všetko "klapalo" podľa popisu ...

Anna O.
Costa del Sol, ES
 

Ako na letiská mimo SR


Pridané 26.04.2016 17:00. Autor: Jana Jasmi Smrečková


Aj napriek tomu, že žijeme v modernom a vyspelom svete, kde letecká doprava je samozrejmosťou, mnohí z nás sa ešte stále boja využívať letiská mimo našej rodnej krajiny, a dôverujú len našej Bratislave. Obavy sú dnes vďaka modernej doprave bezpredmetné. Aby sme Vás o tom presvedčili, pripravila som Vám blog o letiskách v Bratislave, Prahe, Katoviciach, Krakove, Budapešti a vo Viedni. Možno zistíte, že jedno z uvedených letísk Vám bude vyhovovať viac ako to bratislavské. Niežeby sme Vás chceli odradiť od Letiska M. R. Štefánika, ale ak nebude k dispozícií Vami vyhľadávaná destinácia, možno sa Vám oplatí zviesť sa napr. na letisko v Prahe.

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave (BTS)

Je najväčším medzinárodným letiskom na Slovensku. Nachádza sa približne 20 minút jazdy od centra mesta Bratislava.
Ako sa tam dostať: na Letisko M. R. Štefánika premáva autobus mestskej hromadnej dopravy č. 61 v smere z Hlavnej železničnej stanice a autobus mestskej hromadnej dopravy č. 96 v smere z Petržalky, ulica Prokofievova. Nočná linka je N61.
Parkovanie: krátkodobé vyloženia/naloženia cestujúcich a ich batožiny na prejazdovej komunikácií pred terminálovým komplexom je k dispozícii na parkovisku P1 pred terminálom ZADARMO na 15 minút. Parkovisko je otvorené 24/7. Na dlhodobé parkovanie je vhodnejšie parkovisko P2. Jedna hodina stojí 3 €, každá ďalšia 3 €.
Pri ceste na letisko vlastným autom odporúčame objednať si parkovacie miesto vopred prostredníctvom www.parkvia.com. Parkovanie Vás bude stáť menej a aj napriek tomu, že parkoviská nie sú priamo pri letisku, spoločnosť, ktorá Vám zabezpečuje parkovacie miesto Vás na letisko aj dovezie.
Adresa: Letisko M. R. Štefánika - Airport Bratislava, a. s. (BTS), P. O. Box 160, 823 11 Bratislava 216
GPS súradnice: N 48.1702076  E 17.1991187
Web: www.bts.aero
Naše zájazdy z Bratislavy
Plážové destinácie: Aténska riviéra, Korfu, Costa Brava, Costa del Sol, Malorka, Dubaj
Mestské destinácie: Brusel, Paríž, Atény, Dublin, Berlín, Rím, Miláno, Barcelona, Madrid, EdinburghLondýn

 

Letiště Václava Havla Praha (PRG)

Predtým Letisko Praha-Ruzyně, je medzinárodné verejné civilné letisko, ktoré sa nachádza v severozápadnom okraji Prahy 6 (Ruzyně).
Ako sa tam dostať: na letisko premáva autobus č. 119 zo zastávky „Dejvická“. Na zastávku sa dostaneme z centra mesta metrom A. Cesta trvá cca 30 min. Pre najrýchlejšiu dopravu z A na vlakovú stanicu odporúčame využiť spoj Airport Express, ktorý nadväzuje na odjazdy/príjazdy všetkých SC Pendolino, vlakov vyššej kvality Eurocity, Intercity a aj Regio Jet.
Parkovanie: k dispozícii sú nasledovné parkoviská: P1 EXPRESS, P2 EXPRESS, PC COMFORT, PA SMART, PD HOLIDAY, PB ECONOMY. Na webovej stránke letiska si môžete porovnať jednotlivé ceny. Ak len potrebujete vyložiť alebo naložiť cestujúcu osobu, je výhodné zaparkovať na P1/P2, ktoré sú hneď pri budove terminálov. Počas jedného kalendárneho dňa máte možnosť vyžiť bezplatne 2x prvých 15 min. parkovania zadarmo. Pri dlhšom parkovaní odporúčame parkovanie na C a B. Pri dlhodobom parkovaní odporúčame parkovanie v C, D a špeciálne VIP. Alternatívne odporúčame objednať si parkovacie miesto vopred prostredníctvom www.parkvia.com. Parkovanie Vás bude stáť menej a aj napriek tomu, že parkoviská nie sú priamo pri letisku, spoločnosť, ktorá Vám zabezpečuje parkovacie miesto Vás na letisko aj dovezie.
Adresa: Letiště Praha, a. s., K Letišti 6/1019, 160 08 Praha 6
GPS súradnice: 50°6'27.06"N 14°16'2.38"E
Web: www.prg.aero
Naše zájazdy z Prahy
Plážové destinácie: Aténska riviéra, Kréta, Costa Brava, Costa del Sol, Malorka, Gran Canaria, Tenerife
Mestské destinácie: Brusel, Paríž, Atény, Amsterdam, Dublin, Benátky, Rím, Miláno, Barcelona, Madrid, Edinburgh, Londýn

 

Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice (KTW)

Medzinárodné letisko Katovice sa nachádza v južnej časti Poľska, Selesia, v meste Pyrzowice, 30 km od mesta Katowice.
Ako sa tam dostať: autobusové linky jazdia denne z miest Bytom (smer letisko č. 85 a 53), Mierzecice (smer letisko č. 17), Katovice (Airport Bus linka „letisko“). Okrem toho je možné využiť Minibus Tiger Express, ktorý jazdí na trase Ostrava – Bohumín – Rybník – Gliwice – Pyrzowice.
Parkovanie: parkovacie miesta sú rozdelené do 4 blokov: P, P1, P2, P3. P – premium Car Park. P1 – hlavné parkovisko, nestrážené, umiestnené pred terminálmi A a B. P2 - nestrážené parkovisko určené na dlhodobé státie, nachádza sa cca 300 m od terminálov A a B. Z parkoviska P2 je zaistený bezplatný transfer k terminálom. P3 je strážené parkovisko umiestnené cca 300 m od terminálov A a B. Ak si rezervujete parkovanie online dostanete zľavu 5 %. Alternatívne odporúčame objednať si parkovacie miesto vopred prostredníctvom www.parkvia.com. Parkovanie Vás bude stáť menej a aj napriek tomu, že parkoviská nie sú priamo pri letisku, spoločnosť, ktorá Vám zabezpečuje parkovacie miesto Vás na letisko aj dovezie.
Ak ste majiteľom vozidla s českou alebo slovenskou ŠPZ, môžete využiť 90 % zľavu na nestráženom parkovisku č. 1 na dobu min. 2 dni. Pri platení predložíte kartu Fly Silesia.
Adresa: Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, ul. Wolności 90, 42-625 Ożarowice
GPS súradnice: 50°28'34.672"N 19°4'46.729"E
Web: www.katowice-airport.com
Naše zájazdy z Katovíc
Plážové destinácie: Cyprus, Costa Brava
Mestské destinácie: Paríž, Dublin, Rím, Miláno, Barcelona, Londýn

 

Letisko Kraków Balice (Kraków Airport im. Jana Pawła II) (KRK)

Letisko Balice je druhé najväčšie medzinárodné letisko v Poľsku. Letisko sa nachádza v meste Balice, neďaleko Krakova.
Ako sa tam dostať: na letisko z Krakova premávajú dve autobusové linky spoločnosti AGGLOMERA BUS LINES: 208 a 292 (počas noci 902). Na letisko z Krakova sa najrýchlejšie dostanete vlakom Przewozy Regionalne Sp. Cesta trvá cca 20 min. Vlaková stanica sa nachádza 200 m od terminálu T1. Medzi terminálmi a železničnou stanicou premáva každých 15 min. kyvadlový autobus zdarma. Okrem toho môžete využiť aj súkromné spoločnosti, ktoré zabezpečujú transfer priamo na letisko ako napr. Tiger Express, ktorý má zástavky aj na Slovensku (Tvrdošín - Dolný Kubín - Ružomberok - Liptovský Mikuláš - Poprad Tatry - Prešov – Košice).
Parkovanie: Ak potrebujete len niekoho vyložiť alebo naložiť, môžete zaparkovať v zóne expresného zastavenia „Kiss & Fly“ , táto označená zóna sa nachádza hneď pri príjazdovej trase k pasažierskému terminálu, státie je povolené do 3 min. a je zakázané opustenie vozidla. Na dlhšie zastavenie a parkovanie je k dispozícii viacúrovňové parkovisko. Nachádza sa oproti pasažierskému terminálu. Alternatívne odporúčame objednať si parkovacie miesto vopred prostredníctvom www.parkvia.com. Parkovanie Vás bude stáť menej a aj napriek tomu, že parkoviská nie sú priamo pri letisku, spoločnosť, ktorá Vám zabezpečuje parkovacie miesto Vás na letisko aj dovezie.
Adresa: Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków - Balice sp. z o.o., ul. Kpt. M. Medweckiego 1, 32-083 Balice
GPS súradnice: 50° 4' 21"N 19° 48' 21"E
Web: www.krakowairport.pl
Naše zájazdy z Krakova
Plážové destinácie: Kos, Malta, Costa Brava, Costa del Sol, Gran Canaria, Malorka, Tenerife
Mestské destinácie: Brusel, Paríž, Dublin, Rím, Miláno, Barcelona, Madrid, Edinburgh, Londýn

 

Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér (BUD)

Letisko Ferenca Liszta, pôvodne nazývané medzinárodné letisko Budapešť Ferihegy, je najväčšie a najvýznamnejšie letisko v Maďarsku.
Ako sa tam dostať: z centra mesta sa na letisko dostanete metrom a autobusom. Nastúpite na linku metra č. 3 na stanici Kőbánya-Kispest prestúpite na autobus č. 200E, ktorý Váz zavezie k terminálu č. 2. V nočných hodinách metro nejazdí preto je potrebné využiť autobusy č. 950,914,914A (od 23:37 do 03:04 nejazí ani 200E, ale k dispozícii je autobus č.900).
Najbližšia vlaková stanica je Ferihegy, takmer 100 vlakov denne vrátane interCity zabezpečujú ľahký prístup z/do mesta. Z Ferihegy stanice sa na letisko (terminál 2) dostanete už spomínaným autobusom 200E a počas noci autobusom č. 900.
Parkovanie: k dispozícii sú parkoviská Premium, Terminal, Business, Holiday Plus, Holiday. Premium parkovisko sa nachádza hneď pri termináli odletov a príletov, najvhodnejšie je na naloženie a vyloženie cestujúcich. Terminál parkovisko sa nachádza vedľa terminálovej budovy, vhodné je na krátkodoAlternatívne odporúčame objednať si parkovacie miesto vopred prostredníctvom www.parkvia.com. Parkovanie Vás bude stáť menej a aj napriek tomu, že parkoviská nie sú priamo pri letisku, spoločnosť, ktorá Vám zabezpečuje parkovacie miesto Vás na letisko aj dovezie.bé státie. Business parkovisko je vzdialene cca 2 min. jazdy, je strážené, k dispozícii je bezplatný transfer z parkoviska na terminál. Holiday Plus parkovisko je určené na dlhodobé parkovanie, vzdialené od terminálu cca 3-5 min. chôdze. Holiday Parking je ideálne pre dovolenky, lacné parkovanie, vzdialené 6-10 min. chôdze od letiska.
Adresa: Budapest Airport Zrt., Based: 1185 Budapest, BUD Nemzetközi Repülőtér
GPS súradnice: N 47.42374 E 19.23323
Web: www.bud.hu
Naše zájazdy z Budapešti
Plážové destinácie: Cyprus, Aténska riviéra, Malta, Rhodos, Costa Brava, Gran Canaria, Tenerife
Mestské destinácie: Brusel, Paríž, Atény, Dublin, Berlín, Benátky, Rím, Miláno, Barcelona, Madrid, Edinburgh, Londýn

 

Flughafen Wien-Schwechat (VIE)

Toto medzinárodné rakúske letisko sa nachádza 18 km juhovýchodne od Viedne, neďaleko mesta Schwechat. Letisko patrí medzi najvyťaženejšie európske letiská.
Ako sa tam dostať: z centra mesta Viedeň sa na letisko dostanete len za 16 min. rýchlo vlakom CAT. Spiatočný lístok stojí 19 €. Pre lacnejšiu variantu sú k dispozícii prímestské vlaky (S-Bahn). Pre cestujúcich zo Slovenska bude najvýhodnejšie využiť medzinárodné autobusové linky, ktoré jazdia z Bratislavy na letisko. Ide o linky: Postbus/Slovak Lines, Eurolines/FlixBus, RegioJet. Medzi Prešovom/Košicami a letiskom jazdí Eurobus.
Parkovanie: parkoviská a parkovacie domy sú prepojené s odbavovacou budovou chodbami a zastrešenými chodníkmi. K dispozícii sú dva parkovacie domy č. 3 a č. 4. Dom 3 sa odporúča pre Terminál 1 a pre Terminál 1A. Parkovací dom 4 je odporúčaný pre Terminál 3. Cena v oboch domoch je od 4,70€/hod. Parkovisko C je najlacnejšie a odporúča sa na dlhodobé parkovanie. Cena je 3,90 €/hod. Na krátkodobé parkovanie sú určené tri parkoviská a to K1/K4 a K3. K1/K4 odporúčame pre osoby privážajúce cestujúcich (odletový terminál) a K3 odporúčame pre osoby vyzdvihujúce cestujúcich (príletový terminál). Cena je od 4,70 €/hod. Parkovacie poplatky sa platia pred vyzdvihnutím vozidla v pokladničných automatoch alebo priamo v pokladni. Po zaplatení dostanete výjazdový lístok platný na 20 min. a umožní Vám opustiť parkovisko. Ak máte kreditnú kartu môžete zaplatiť aj priamo na rampe. Alternatívne odporúčame objednať si parkovacie miesto vopred prostredníctvom www.parkvia.com. Parkovanie Vás bude stáť menej a aj napriek tomu, že parkoviská nie sú priamo pri letisku, spoločnosť, ktorá Vám zabezpečuje parkovacie miesto Vás na letisko aj dovezie.
Adresa: Flughafen Wien, Einfahrtsstraße, 1300 Wien-Flughafen
GPS súradnice: N 48°7'29'' E 16°33'27''
Web: www.viennaairport.com
Naše zájazdy z Viedne
Plážové destinácie: Cyprus, Aténska riviéra, Kréta, KosRhodos, Costa Brava, Gran Canaria, Ibiza, Tenerife, MallorcaMiami Beach, Turecká riviéra
Mestské destinácie: Paríž, Atény, Amsterdam, Dublin, Berlín, Rím, Barcelona, Madrid, Edinburgh, Londýn, New York

 

Porovnanie cien parkovného

  BTS PRG KTW KRK BUD VIE
Zadarmo prvých 15 min. 2x prvých 15 min. vyloženie/
naloženie cestujúcich
vyloženie/
naloženie cestujúcich
0-30 min. 2000-3000 HUF  vyloženie/
naloženie cestujúcich
1 hod. 3-4 EUR 50 CZK 6 PLN 5 PLN 500 HUF cca 3-5 EUR
1 deň. 20 EUR 540 CZK 50 PLN 50 PLN 2500 HUF 25 EUR
6-7 dní 35 EUR 400-480 CZK 199 PLN 130 PLN 9000 HUF 105 EUR

Upozorňujeme, že ceny sú len orientačné a odporúčame Vám si pred cestou na letisko zistiť aktuálne ceny na webových stránkach jednotlivých letísk.

 

Vzdialenosť letísk z Martina

Netreba sa báť jazykovej bariéry ani cudzej meny. Na letiskách je možné platiť aj eurami, okrem toho je k dispozícii aj zmenáreň. Jazyková bariéra taktiež nie je neprekonateľná. Všetky navigačné tabule majú jasný popis, ktorý pozostáva z obrázku (medzinárodného charakteru) a krátkeho textu v jazyku krajiny a v angličtine. Webové stránky menovaných letísk je možné prepnúť do slovenského resp. českého jazyka (okrem letiska v Budapešti, kde je možné zvoliť len anglický, ruský, nemecký a maďarský jazyk).

Ostrava (OSR) 138 km
Krakow (KRK) 196 km
Bratislava (BTS) 226 km
Katowice (KTW) 229 km
Brno (BRQ) 236 km
Košice (KSC) 245 km
Budapešť (BUD) 261 km
Viedeň (VIE) 293 km
Praha (PRG) 466 km

 Šťastný let!